Prezident Zeman se trefně opřel do Black Lives Matter. Přečtěte si jeho vyjádření.

Prezident Zeman na oslavě 244. výročí nezávislosti v USA drsně kritizoval Black Lives Matter! Ve svém projevu se vyjádřil tak, že celé hnutí je rasistické a staví ostatní rasy na nižší úroveň. Co všechno řekl a jaké jsou na to ohlasy?

Prezident Miloš Zeman a rabující zastánci Black Lives Matter

Na oslavě, za přítomnosti amerického velvyslance Stephena Kinga, upozornil, že jeho projev nebude tak optimistický a přátelský jako vždy. Nejdříve se pustil do hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) – podle něj, jako podle mnoha dalších je tento název rasistický a nadřazuje černou rasu ostatním. „Říkám, že slogan Black Lives Matter je rasistický, protože záleží na všech životech,“.

Dále se pak prezident Zeman pustil do oprávněné kritiky lidí, kteří ničí auta, rabují a ničí sochy či páchají další trestné činy. Nakonec kritizoval i samotné americké politiky, kteří těmto událostem jen nevinně prohlížejí.

Co na to Black Lives Matter? To se vyjádřilo již dříve ve smyslu, že tento název hnutí nemá shazovat jiné rasy, ale jen poukazovat na problém rasismu v USA, kde údajně při policejních zásazích zemře více černochů než bělochů. Zde nastává zajímavý okamžik. Dle veřejných a oficiálních statistik FBI je to přesně naopak – zemře výrazně víc bílých lidí a hlavně je zde opomíjen fakt, že většina zatýkání bělochů probíhá v klidu a bez pokusů o útěk, což se často o zatýkání černochů (např.: George Floyda) říci nedá.

Odpůrci Black Lives Matter dále poukazují na škody způsobené rabováním a také na to že v USA často s nárůstem černošského obyvatelstva stoupá i kriminalita.

Vaše kliknutí
může pomoct ke změně

Podpořte prosím naše hnutí likem na našich Facebook stránkách. Děkujeme!