Právo na zbraň v EU je zbytečné? Proč si to europoslanci myslí?

Je tomu několik dní co prošel návrh ústavního zákona o tom, že každý občan má nárok na legální zbraň kterou může použít v případě obrany sebe nebo ostatních lidí. Zákonu předcházela petice podepsaná nejvíce lidmi v ČR. Tento zákon odporuje unijnímu představě, ve které zmizely zbraně´z rukou občanů úplně – podle EU by zákaz zbraní měl snížit kriminalitu a terorismus. Jak to tedy je?

Ještě než se dostaneme k bezpečnosti zbraní ve spolupráci je nutné si říct co je vůbec nutné k tomu abych mohl zbraň vlastnit. Musí mi být 18 let, musím mít zbrojní průkaz, čistý trestní rejstřík a musím mít v pořádku také psychické zdraví. Každá zbraň kterou bych si následně zakoupil bude zapsaná v registru zbraní. Zbraň nesmí být automatická (např.: samopal, kulomet). Pokud splňuji tyto podmínky tak jsem vlastníkem zbraně a mohu ji použít v případě obrany. Podle některých je to zbytečné – stačí policie.

Legální držení zbraní
Legálně držená zbraň s uvedeným výrobním číslem.

To není úplně pravda, v Česku i například v USA se to hemží případy toho kdy člověk se zbraní zachránil mnoho životů a nebo minimálně vyděsil útočníka na tolik, že útočník utekl či se vzdal. Z těch větších uvedu například nedávnou střelbu v americkém kostele – útočník kolem sebe střílel z pistole. Dříve než ovšem třeskl čtvrtý výstřel byl muž postřelen civilistou co měl u sebe zbraň, ten včas zareagoval a zachránil mnoho lidí. Když jdete po rušnější ulici, máte velkou pravděpodobnost že je tam někdo s legální zbraní, kdo je připraven vás bránit silou. Skutečně se chceme o tuhle bezpečnost připravit?

Když tedy víme že zbraně nejsou zbytečné tak si stále můžeme říct že jsou nebezpečné. Zde je odpověď ještě jednodušší. Neexistuje terorista, který by si udělal zbrojní průkaz a zakoupil legální zbraň. A u zločinců je to absolutně zanedbatelné číslo.

Skutečným důvodem proč chce EU odzbrojit své členské státy je tak nezodpovězenou otázkou.

Vaše kliknutí
může pomoct ke změně

Podpořte prosím naše hnutí likem na našich Facebook stránkách. Děkujeme!