Europoslanec Pospíšil žaloval v Bruselu na českého premiéra! Co na to on?

Europoslanec za TOP09, Jiří Pospíšil, se včera v Europarlamentu silně opřel do českého premiéra Andreje Babiše. „Porušuje zákon a je to Oligarcha,“, řekl včera na adresu ministerského předsedy. Pospíšil mluvil opět ke kauze ohledně Evropských dotací. Co vše ještě řekl, a změnil se nějak postoj premiéra Andreje Babiše?

Jiří Pospíšil a Andrej Babiš

„Jsou to evropské peníze.“, řekl na začátku svého projevu J. Pospíšil, který EU dlouhodobě podporuje. Zmínil také, že tyto peníze jsou určené pro chudé regiony – mnoho kritiků EU by ale právem tvrdilo, že většina evropských dotací plyne do velkých měst.

,,Pane Eurokomisaři, já vás žádám a vyzývám, aby jste dohlédl na to, že celá věc bude řádně došetřena.“, pronesl Pospíšil poněkud vyzývavým hlasem.

Dále žádal o veřejné vydání auditní zprávy. Odvolával se na práva občanů ČR. Podle hodně lidí se však zastává pouze těch práv, která se mu hodí. Co na tuto kritiku řekl premiér Andrej Babiš? Změnil nějak své vyjádření?

Již na začátku tohoto měsíce pronesl:

„Na žádném procesu k auditům se nepodílím a na rozdíl od novinářů napojených na auditory v Bruselu nemám žádné nové informace. Platí, že jsem zcela vyhověl českému zákonu lex Babiš, který byl účelově přijat jen kvůli mojí osobě. Proto nejsem a ani nemůžu být v žádném střetu zájmů,“ reagoval Babiš.

Evropská unie nemá jednoznačně domyšlený systém dotací, pokud z něj jde nelegálně čerpat.
Rozhodně by se všem v tomhle směru ulevilo, kdyby se to nemuselo řešit. EU tyto procesy zbytečně dlouhodobě komplikuje.

Vaše kliknutí
může pomoct ke změně

Podpořte prosím naše hnutí likem na našich Facebook stránkách. Děkujeme!