Východní blok

Země bývalého východním bloku. Tak se nám říká na západě. A to pořád i po více jak 30 letech po rozpadu východního bloku, do kdy budeme „bývalý východní blok“ a kdy se staneme součástí toho západu, nebo alespoň budeme bráni jako samostatná země.

Když se budete bavit s obhajovateli EU, tak často můžete narazit na argument: „Alespoň že jsme v EU a nemůže už tu být totalita a nebudeme součástí východního bloku.“

Pojďme se pobavit o pravdivosti tohoto tvrzení – v roce 1989 dochází k sametové revoluci a pádu totálního režimu. Ale do EU vstupujeme až v roce 2004. Zde narážíme na první problém, který naznačuje, že to nebude takové, jaké se to zdá. Mezi rokem 1989 až 2004 (15 let) nejsme součástí východního bloku a ani se zde nedostává k moci žádný totalitní režim. To poukazuje na to, že EU v tomto směru nehraje žádnou roli.

Pojďme si probrat další důležitou otázku – jak se můžeme stát součástí východního bloku, který již neexistuje. Oficiálně zaniká východní blok v devadesátých letech minulého století. V dnešní době jsou naši blízcí sousedé, kteří byli součástí východního bloku (Polsko, Maďarsko, Slovensko atd.) zcela demokratické a samostatné státy bez větší vazby či známky nějaké původní totální ideologie. Takže se dá jednoduše říci, že EU nás v tomto směru „chrání“ proti neexistujícímu nebezpečí.

Další drobností je fakt, že v České republice neexistuje žádná strana, která by jen vzdáleně usilovala o nastolení totality a pádu demokratického státu. Obecně v Evropě je v dnešní době vzniku totálního režimu nemožný a to díky úrovni států a jejich propojení.

Opak se stává pravdou – pomalu, ale jistě – se EU stává totalitním útvarem, který velice připomíná bývalý východní blok. Modrá vystřídala rudou a Evropa padá do stejné pasti. Každým dnem se přibližuje k východnímu bloku – s ještě děsivějším potencionálem.

EU a politici říkají, jak jim musíme být vděční, protože nás zachránili od východu a totality. Z toho tvrzení se stal nástroj pro ovládání masové populace. Stejně jako před desítkami let tímto operoval sovětský svaz (také ještě 30 let po válce a na rozdíl od dnešních politiků měl sovětský svaz prokazatelné výsledky – nezpochybnitelné přispění k porážce nacismu). Což se pojí s dalším pozoruhodným jevem, což je to, že když něco v ČR nebo na území bývalého východního bloku nefunguje tak je to vždy chyba minulého režimu – 30 let po jeho konci. Je to až směšné, je to nejjednodušší výmluva.

Česká republika by byla bez EU svobodnou a suverénní zemí, která má v Evropě své místo a nemusí být součástí ani východního (neexistujícího) bloku a ani západního (vznikajícího) bloku.

EU pouze využívá strachu lidí, ale jak si můžeme všimnout tak stáří lidé vidí, že je něco v nepořádku a snaží se to předat. Vidí, že historie se opakuje. EU nás nechrání ani před východním blokem z ani před totalitou – neexistuje žádný důkaz a neexistuje ani věc, před kterou by nás v tomto smyslu mohla bránit.

Česká republika je samostatný suverénní stát a schopen fungovat sám o sobě. Největší nebezpečí pro ČR v minulosti představoval hlavně západ – především Germáni, tudíž Německo. Dnes jsme s nimi ve spolku, jsme v takovém západním bloku, skutečně jsme si s tím pomohli od východního bloku? Proč nejsme samostatní, když na to máme. Jakékoliv zabrání a nároky na naše území od kohokoliv jsou mezinárodní zločin a zbytek světa by ho neakceptoval, proto jsme dnes již od hrozby jakéhokoliv znovu vzplanutí východního bloku chránění.

Jsme jako kočka uprostřed pouště, která se bojí, že se utopí – není kde a proto se neutopí, jsme na tom stejně. Žádné takové nebezpečí nám nehrozí.

Zdroje:

Filip Leško
Filip Leško
Odborný asistent Odchod z.s.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
ZÍSKEJTE ODZNAK A PODPOŘTE POLITICKY NEKOREKTNÍ ČLÁNKY!

Nejsme sice velké médium, ale snažíme se dělat kvalitní práci. Chcete nás podpořit? Pro naše pravidelné dárce máme odznaky zdarma! 

ZŮSTAŇME VE SPOJENÍ

Zůstaňme prosím ve spojení pomocí e-mailu. Budeme zasílat zajímavé a užitečné informace.