O našem spolku

Jsme Odchod! Spolek, který sdružuje po celé České republice občany, kteří nejsou spokojeni s členstvím v EU. Bojujeme za vystoupení z Evropské unie. Pravidelně informujeme o aktualitách, pořádáme malé i větší akce a spojujeme občany se stejným názorem napříč ČR.

Spolek vznikl v roce 2020. Předtím jsme iniciovali projekt Celé Česko Šije, díky kterému jsme dostali do nemocnic více, než 250 000 roušek a respirátoru v době, kdy to bylo potřeba. Od té doby jsme ušli kus cesty.

Pravidelně informujeme o problémech EU, které se v běžných médiích neobjevují. Jako první jsme například upozornili na žalobu EU na Českou republiku kvůli nemožnosti kandidatury cizinců.

Snažíme se mezi lidi komunikovat informace o EU, které se k ním nedostávají. Evropská unie má silnou propagaci všude kolem nás. My se snažíme tento nepoměr vyvážit. Ukazujeme tak, že Evropské unie jen nedává, ale také bere. Ukazujeme, že naše role v EU je omezená, a že zájmy EU nejsou zájmy České republiky.

Podporujeme aktivní společnost. Proto se snažíme zapojovat a iniciovat nové petiční akce, pořádat semináře, otevírat diskuzi ve veřejném prostoru a zapojovat nejen mladé lidi do euroskeptického prostředí. 

Od roku 2021 jsme členy organizace Eurexit Movement které spojuje euroskeptické spolky z více, než 6 zemí EU a Velké Británie. 

Naší lidé

Předseda spolku Matěj Gregor | Odchod.eu

Matěj Gregor

Předseda spolku Odchod z.s.

Ostravský rodák a patriot. Milovník sportu a literatury. Vystudoval počítačové sítě na Střední škole informačních technologií ve Frýdku – Místku a v současné době studuje obor Český jazyk a literatura a obor Historie na Filozofické fakultě Ostravské univerzity.

Matěj Zdráhal

Místopředseda spolku Odchod z.s.

Překladatel a lingvista. Absolvoval průmyslovou a poté jazykovou školu. Věnuje se studiu jazyků. Ve spolku se zabývá zahraniční komunikací, mediální tvorbou a organizací akcí. Narodil se a žije v Přerově.

Místopředseda spolku Matěj Zdráhal | Odchod.eu
Místopředseda spolku Odchod z.s. | Odchod.eu

Jan klimek

Místopředseda spolku Odchod z.s.

Vystudoval počítačové sítě a nyní studuje informační technologie na Slezské univerzitě. Zajímá se o automobily a národní politiku. V Odchodu se stará o členskou základnu, sociální sítě a řízení spolku. Žije v Ostravě-Hrabové.

jakub kaderka

Místopředseda spolku Odchod z.s.

Grafik a analytik. Zapálený kulturista a aktivní sportovec. Absolvoval všeobecné gymnázium a nyní studuje digitální grafiku. Ve spolku řeší grafickou tvorbu, vizuální identitu a distribuci reklamních předmětů.

Místopředseda spolku Odchod z.s. | Odchod.eu

ZŮSTAŇME VE SPOJENÍ

Zůstaňme prosím ve spojení pomocí e-mailu. Budeme zasílat zajímavé a užitečné informace.