Všichni jste extrémisti. Alespoň podle vlády a médií.

moravec_putin_fiala

V mediálním prostoru se s každou probíhající krizí stále častěji mluví o extrémismu. Epidemie covidu, válka na Ukrajině, energetická krize a zejména pak příchod nové vlády k moci. Současná vláda totiž o „extrémismu“ mluvila již dříve z opozice. A ochotně jim v tom tehdy přikyvovala mainstreamová média včetně České televize. Nezapomněli se však strany současné vlády při boji s extrémismem podívat do zrcadla?

Mezi extrémisty se dnes v České republice neřadí jen lidé, kteří si to zaslouží (např.: extrémní komunisté, neonacisté atd.), ale i všichni ideoví nepřátelé současné vlády. Velmi důležitým aspektem, který rozhoduje, zda bude člověk označen za extrémistu či nikoliv, je postoj k Evropské unii. Pokud jste proti členství naší země v EU, tak si můžete pogratulovat, jste extrémista.

Již před časem (14.2.2022) upozornila organizace Společnost pro obranu svobody projevu ve svém článku na znepokojivý dokument Ministerstva vnitra: „Středoevropská identita jako součást protizápadního narativu na kvazi-mediální scéně“, který definoval neutrální pohled na postavení ČR na geopolitické šachovnici jako proruský postoj a tím pádem i extrémní postoj. Proruským “je”, protože neutralismus se stejně jako Rusko dívá na “Západ” kriticky. A pokud se Vaše postoje v nějaké míře protínají s těmi nezápadními, tak se automaticky stáváte hlásnou troubou putinovské propagandy, zvláště pak, pokud své postoje prezentujete veřejně, například na internetu.

Rozdělení politických postojů je v naší zemi ze strany médií a politiků velmi striktní a velmi “demokratické.” Jste-li prozápadní a probruselští pokrokoví liberálové, stojíte na té správné straně politické barikády. Pokud ovšem jeden z těchto segmentů svaté trojice “demokratického světa” neuznáváte, jste nepřátelé, dezoláti a švábi.

Je důležité si říci, jaké postoje politického směřování země by byly ve skutečné demokracii přípustné a které pravděpodobně extrémistické. Ať už byste byli prozápadní, provýchodní nebo neutrální, patřil by Váš postoj k těm přípustným. Mezi extrémistickými názory by se však nacházely takové postoje, které by po nastolení preferovaného směřování, zamezovalo potenciálnímu prosazování jiného geopolitického směřování (tzv. Když už jednou vládneme, tak to bude na furt).

Nyní se konečně dostáváme k jádru problému. Liberálové, kteří se posledních voleb dostali k moci, zastávají právě takové extrémistické pozice (euroatlantismus, liberalismus, členství v EU a NATO) a nikdy jinak, alternativa neexistuje, tedy údajně. Tyto postoje parodicky vystihuje heslo proklamované za socialismu: Se sovětským svazem na věčné časy.

Matěj Gregor
Matěj Gregor
Předseda spolku Odchod z.s.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
ZÍSKEJTE ODZNAK A PODPOŘTE POLITICKY NEKOREKTNÍ ČLÁNKY!

Nejsme sice velké médium, ale snažíme se dělat kvalitní práci. Chcete nás podpořit? Pro naše pravidelné dárce máme odznaky zdarma! 

ZŮSTAŇME VE SPOJENÍ

Zůstaňme prosím ve spojení pomocí e-mailu. Budeme zasílat zajímavé a užitečné informace.