Proti zaujatosti. Za objektivitu. Spacáková demonstrace před čt, trochu jinak! 5.10.

5.10. od 18:00 – V tento čas dorazíme před Českou televizi. Se spacáky, stany, mikrofonem. Důvod i cíl je jasný – naprosto neobjektivní složení superdebaty před volbami. Nevíte o co jde? Tak tedy v krátkosti.

Česká televize se letos chová mimořádně neobjektivně a zaujatě. Překročilo to všechny přijatelné meze.

V roce 2017 bylo v předvolebních debatách 10 stran. V roce 2020 už jen 9. Letos jich do debat pozvala Česká televize jen sedm. Rozhoduje se podle průzkumu Kantaru, který dělá průzkumy na zakázku za peníze ČT. Tedy i z Vašich peněz.

Potenciál stran podle Kantaru, na zakázku pro ČT. Podle starého modelu by měly být pozvány všechny strany s potenciálem vyšším, než 5%.

Chceme pouze vyváženou a objektivní debatu.

Českou televizi platíme všichni. Z koncesionářských poplatků může ročně hospodařit s více, než 7 miliardami. Proč tedy nejsou do superdebaty pozváni zástupci všech významných politických stran?

Předsedkyně Trikolory, Zuzana Majerová, konfrontovala Marcelu Augustovou s tím, že Trikolora není pozvaná. Moderátorka ČT odvětila, že ČT se rozhoduje podle těchto kritérií: Tradice strany, členská základna, politická síla a preference. Pojďme si to tedy rozberat.

Tradice strany

Přísaha, která v debatě bude, byla založena před několika měsíci, v roce 2021. Oproti tomu, Trikolora v roce 2019, Svobodní v roce 2009 a Zelení dokonce v roce 1993. Nelze tak argumentovat s tím, že by Přísaha měla větší politickou tradici, než kterákoliv z nepozvaných stran.

Členská základna

Přísaha nezveřejňuje počet členů. Zelení měli vloni registrováno 1207 členů. Trikolora a Svobodní, dohromady přes tisíc členů. Registrovaných příznivců pak přes 12 000. Ani v tomto kritériu tedy Přísaha nezvítězí.

Politická síla

Trikolora se Svobodnými disponují třemi poslanci, jedním senátorem a řadou komunálních funkcionářů. Zelení mají také několik starostů a jednoho senátora. Přísaha nemá dosud jediného voleného zástupce. Opravdu si místo v debatě zaslouží více, než dvě nepozvaná uskupení?

Preference, Dynamika

Trikolora a Svobodní se dlouhodobě pohybují mezi 3-5%. Někdy více, někdy méně. Dle posledních průzkumů se pohybují u 5% hranice. Stejně jako Přísaha Roberta Šlachty. Preference jsou tedy stejné na obou stranách.

Předseda Přísahy - Robert Šlachta

Demonstrace může trvat deset minut, ale i tři dny

Nechceme odstranit Roberta Šlachtu z debat. Ve veřejnoprávní televizi mají mít prostor všichni, kdo mají preference a potenciál u pěti procent. Budeme požadovat připojení všech stran s potenciálem nad 5%. A použijeme ten stejný průzkum, který si ČT objednala.

Budeme požadovat pozvání zástupců Trikolory Zelených do debat. Jakkoliv jsou si tyto strany programově daleko, věříme, že mají právo být zastoupeny v superdebatě minimálně stejně, jako Přísaha Roberta Šlachty.

Demonstrace začne 5.10. od 18:00 na Kavčích Horách. Spacáky a stany s sebou! Na místě bude zdarma občerstvení, guláš, dostatek vody. Pokud se s námi bude vedení ČT odmítat bavit, neustoupíme až do superdebaty (7.10.) a přespíme klidně i dvě noci.

Pokud ČT uzná chybu a přizve do superdebaty další dvě strany, můžeme jít domů. Vytrvalost máme, teď je to na nás všech. Každý účastník se počítá. 

Registrace probíhá zde: https://bit.ly/3a0Ci1a

Sdílejte prosím tento článek mezi své blízké a přátelé. Je to o nás všech!

Matěj Gregor
Matěj Gregor
Předseda spolku Odchod z.s.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
ZÍSKEJTE ODZNAK A PODPOŘTE POLITICKY NEKOREKTNÍ ČLÁNKY!

Nejsme sice velké médium, ale snažíme se dělat kvalitní práci. Chcete nás podpořit? Pro naše pravidelné dárce máme odznaky zdarma! 

ZŮSTAŇME VE SPOJENÍ

Zůstaňme prosím ve spojení pomocí e-mailu. Budeme zasílat zajímavé a užitečné informace.