Proti zaujatosti. Za objektivitu. Spacáková demonstrace před čt, trochu jinak! 5.10.

5.10. od 18:00 – V tento čas dorazíme před Českou televizi. Se spacáky, stany, mikrofonem. Důvod i cíl je jasný – naprosto neobjektivní složení superdebaty před volbami. Nevíte o co jde? Tak tedy v krátkosti.

Česká televize se letos chová mimořádně neobjektivně a zaujatě. Překročilo to všechny přijatelné meze.

V roce 2017 bylo v předvolebních debatách 10 stran. V roce 2020 už jen 9. Letos jich do debat pozvala Česká televize jen sedm. Rozhoduje se podle průzkumu Kantaru, který dělá průzkumy na zakázku za peníze ČT. Tedy i z Vašich peněz.

Potenciál stran podle Kantaru, na zakázku pro ČT. Podle starého modelu by měly být pozvány všechny strany s potenciálem vyšším, než 5%.

Chceme pouze vyváženou a objektivní debatu.

Českou televizi platíme všichni. Z koncesionářských poplatků může ročně hospodařit s více, než 7 miliardami. Proč tedy nejsou do superdebaty pozváni zástupci všech významných politických stran?

Předsedkyně Trikolory, Zuzana Majerová, konfrontovala Marcelu Augustovou s tím, že Trikolora není pozvaná. Moderátorka ČT odvětila, že ČT se rozhoduje podle těchto kritérií: Tradice strany, členská základna, politická síla a preference. Pojďme si to tedy rozberat.

Tradice strany

Přísaha, která v debatě bude, byla založena před několika měsíci, v roce 2021. Oproti tomu, Trikolora v roce 2019, Svobodní v roce 2009 a Zelení dokonce v roce 1993. Nelze tak argumentovat s tím, že by Přísaha měla větší politickou tradici, než kterákoliv z nepozvaných stran.

Členská základna

Přísaha nezveřejňuje počet členů. Zelení měli vloni registrováno 1207 členů. Trikolora a Svobodní, dohromady přes tisíc členů. Registrovaných příznivců pak přes 12 000. Ani v tomto kritériu tedy Přísaha nezvítězí.

Politická síla

Trikolora se Svobodnými disponují třemi poslanci, jedním senátorem a řadou komunálních funkcionářů. Zelení mají také několik starostů a jednoho senátora. Přísaha nemá dosud jediného voleného zástupce. Opravdu si místo v debatě zaslouží více, než dvě nepozvaná uskupení?

Preference, Dynamika

Trikolora a Svobodní se dlouhodobě pohybují mezi 3-5%. Někdy více, někdy méně. Dle posledních průzkumů se pohybují u 5% hranice. Stejně jako Přísaha Roberta Šlachty. Preference jsou tedy stejné na obou stranách.

Předseda Přísahy - Robert Šlachta

Demonstrace může trvat deset minut, ale i tři dny

Nechceme odstranit Roberta Šlachtu z debat. Ve veřejnoprávní televizi mají mít prostor všichni, kdo mají preference a potenciál u pěti procent. Budeme požadovat připojení všech stran s potenciálem nad 5%. A použijeme ten stejný průzkum, který si ČT objednala.

Budeme požadovat pozvání zástupců Trikolory Zelených do debat. Jakkoliv jsou si tyto strany programově daleko, věříme, že mají právo být zastoupeny v superdebatě minimálně stejně, jako Přísaha Roberta Šlachty.

Demonstrace začne 5.10. od 18:00 na Kavčích Horách. Spacáky a stany s sebou! Na místě bude zdarma občerstvení, guláš, dostatek vody. Pokud se s námi bude vedení ČT odmítat bavit, neustoupíme až do superdebaty (7.10.) a přespíme klidně i dvě noci.

Pokud ČT uzná chybu a přizve do superdebaty další dvě strany, můžeme jít domů. Vytrvalost máme, teď je to na nás všech. Každý účastník se počítá. 

Registrace probíhá zde: https://bit.ly/3a0Ci1a

Sdílejte prosím tento článek mezi své blízké a přátelé. Je to o nás všech!

Matěj Gregor
Matěj Gregor
Předseda spolku Odchod z.s.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Darovací formulář

Nejsme placeni z dotací ani státemZa Green Deal zaplatíme všichni. I zlomek této částky však může pomoct k boji za jeho zrušení. 

Sledujte nás na FacebookU

Stačí jednou kliknout a už Vám neuniknou žádné novinky z politiky, ani z dění v našem spolku!