Konec byrokracie EU

Podle průzkumů CVVM vadí obyvatelům Česka na členství v EU nejvíce nárůst byrokracie a přílišné omezování evropskými zákony. Na byrokracii si v průzkumech z posledních let stěžují zhruba čtyři pětiny Čechů a na evropské zákony více než dvě třetiny. Součástí zmíněného nárůstu byrokracie je jednoznačně Lisabonská smlouva podepsaná v roce 2009 – není náhodou že od té doby popularita EU stále pomalu klesá. Podle odhadů euroskeptiků v dnešní době dochází k tomu že až 80% nových zákonů má své kořeny v EU. Samotná EU přiznává 40%. Na samostatný suverénní stát je i takové množství moc. Byrokracie roste a nejen že snižuje svobodu a svazuje ruce mnoha lidem, ale dokonce stojí i více peněz, neboť více zákonů a vyhlášek znamená více práce a úředníků. Tak samotný aparát EU spotřebuje každý rok o něco více peněz.

Vliv českého občana se v EU skutečně promítá jen v Evropském parlamentu, zbytek organizací je nepřímý a matně a nepřímo volený. Kontrola nad EU je velice malá. Navíc jako malý stát nemáme v EU moc silné zastoupení. Všechny české hlasy v EU (což je 21 hlasů) jsou asi stejně silná jako několik hlasů v české poslanecké sněmovně. Problém je že ve sněmovně zastupuje několik hlasů malý kus strany a v EU celý stát a to ve velkém počtu cca. 700 hlasů. Navíc europoslanci netáhnou za jeden provaz. Takže v jednom hlasování může od českých poslanců jít půlka hlasů na jednu stranu a druhá na druhou.

Je neefektivní dělat „Českou politiku“ jinde než v Česku. Česká republika má celkem propracovaný volební a politický systém, který funguje lépe a dává větší slovo občanům než ten unijní. Navíc díky české lokalizaci české zákony více odpovídají realitě ČR. V evropské unii nikdo neví jak si zde prostí lidé žijí, v čem jezdí a co potřebují. Navíc oni to ani moc vědět nepotřebují, hájí zájmy svých zemí a třeba Německo má úplně jiné zájmy než ČR.

Evropská unie vznikla jako unie obchodu – hospodářství a svobodného cestování. Nikdo původně nepočítal s tím že bude zařizovat společné zákony a vyhlášky. Bude určovat kvóty a dávat státům povinnosti. Odchodem z EU bychom vrátili České záležitost zpět do ČR. Navíc čím dál častěji se objevují věci, které jsou v rozporu tím co si my přejeme – je proto právě teď vhodný čas odejít.

Zdroje:

Matěj Gregor
Matěj Gregor
Předseda spolku Odchod z.s.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
ZÍSKEJTE ODZNAK A PODPOŘTE POLITICKY NEKOREKTNÍ ČLÁNKY!

Nejsme sice velké médium, ale snažíme se dělat kvalitní práci. Chcete nás podpořit? Pro naše pravidelné dárce máme odznaky zdarma! 

ZŮSTAŇME VE SPOJENÍ

Zůstaňme prosím ve spojení pomocí e-mailu. Budeme zasílat zajímavé a užitečné informace.