Velká výzva Reconquisty – Získej znovu své tělo a mysl

Naplň řecký ideál kalotogathie! Pokud necháme věcem volný průběh, tak pokud si každý bude jíst, co chce, tak bude mít většina lidí zkažené žaludky a nadváhu.

Pokud si bude většina lidí myslet, co chce, bude věřit ve spoustu nesmyslů a konspiračních teorií, šířených ať už mainstreamem či mediální alternativou. Potřebujeme pravdivé informace, zdravou duchovní stravu a dbát i o své fyzické zdraví. Potřebujeme vzor hodný napodobování a ne jen pasivně přihlížet. Co víc, my sami se musíme stát tímto vzorem pro své okolí. Jiné cesty není. Velká výzva Reconquisty je multimediální projekt – každých 14 dní se na facebooku objeví jeden bod a pokud se do výzvy zapojíš, můžeš pod ten bod přidat svoji fotku, jak plníš dotyčnou výzvu. Čím více fotek bude přibývat, tím více to bude motivovat ostatní k lepším výkonům. Velká výzva Reconquisty má vést k zdravému tělu i k zdravému duchu a k přirozené dravosti a vůli k moci.

Spoustu věcí, co se dnes děje nemůžeme nijak ovlivnit i když nás to velice štve, co ale můžeme ovlivnit jsou naše znalosti, životospráva, síla a schopnosti. Můžeme ovlivnit zda budeme silní, inteligentní, budeme mít odolné komunity, budeme pěstovat potraviny, umět používat zbraně, organizovat lidi a budeme se umět uživit bez existence korporací. To vše můžeme my sami ovlivnit. Nejprve si vezmeme zpět své tělo a duši a pak si vezmeme zpět svou zem. A to je přesně ta cesta, ke které vede Velká výzva reconquisty. Protože to my jsme Futuristé zítřka, to my jsme Titáni nového věku!
Velká výzva Reconquisty začíná 1. ledna 2022.

1. Výzva Tělo – cvič alespoň 3x týdně po 10 minutách a 1x týdně si dej větší výzvu – kolo, brusle, běh, plavání nebo posilovnu. Důležité je vydržet, cvičíš nejen své tělo, ale i vůli! Výzva se objeví na Facebooku – 15. ledna 2022.

2. Výzva Výživa – jez každý den alespoň jeden kousek ovoce nebo zeleniny, snaž se sestavit vhodný jídelníček a vynechej slazené a perlivé limonády. Na jídle nešetři, nevyplatí se to. Snaž se jíst kvalitní potraviny. Výzva se objeví na Facebooku – 29. ledna 2022.

3. Výzva Zdraví – navštiv alergologa a zjisti, jaké má tvé tělo nedostatky, co mu chybí a čím trpí a zkus to vyřešit. Možná ti chybí jen pár minerálů, možná potřebuješ změnit jídelníček, nebo máš obzvláště velký zdravotní problém, který vyžaduje celkovou změnu životního stylu. Výzva se objeví na Facebooku – 12. února 2022.

4. Výzva Mysl – čti alespoň 3x týdně, moudrý článek a nejméně 1x týdně čti knihu. Je to velmi důležité pro tvůj seberozvoj. Při čtení knih si dělej výpisky toho nejdůležitějšího a tužkou si podtrhni přímo do textu, co tě zaujalo. Zkus napsat recenzi knihy a zveřejnit ji na internetu. Výzva se objeví na Facebooku – 26. února 2022.

5. Výzva Les – alespoň 1x týdně navštiv otevřenou krajinu nebo les. Zažijte pocit Poutníka či Lesního chodce. Je velmi důležité dobře znát místní krajinu. Výzva se objeví na Facebooku – 12. března 2022.

6. Výzva Výzkum – poznávej rostliny, houby, kameny, zvěř. Zdokonal své znalosti přírodnin. Tyto znalosti pak můžeš předat své rodině a přátelům. Je to ušlechtilý zájem. Výzva se objeví na Facebooku – 26. března 2022.

7. Výzva Výrobce – skrze své znalosti či znalosti nabyté z knih a internetu se pokus něco sám vyrobit nejlépe z přírodních zdrojů. Fantasii se meze nekladou, může to být kupříkladu domácí mýdlo, domácí sirup, med, marmeláda, bylinný likér, zavařované ovoce atd. Časem může tento zájem přerůst v regulérní podnikání, které tě osvobodí od zaměstnání a od toxického světa korporací. Výzva se objeví na Facebooku – 9. dubna 2022.

8. Výzva Architekt svého prostoru – zemědělství či příprava na ně. Pokud nevlastníš půdu – pomoz se zahradou rodičům, kamarádovi, známým či považuj o koupi drobné zahrádky, není to drahé. Důležité je vyzkoušet si alespoň částečnou autarkii a občas opustit svůj byt či dům a vyzkoušet si život mimo něj. Výzva se objeví na Facebooku – 23. dubna 2022.

9. Výzva Tvůrce – nestačí jenom informace a prožitky přijímat, ale aby tělo a mysl byly v rovnováze, musí i vydávat. Zkus něco nakreslit, vymodelovat, zkus třebas i dřevořezbu či začít psát. Je důležité, abys v sobě probudil umělce, budeš pomocí toho rozvíjet část své osobnosti. Výzva se objeví na Facebooku – 7. května 2022.

10. Výzva Podpora Scény – jedenkrát za měsíc podpoř vlasteneckého spisovatele, designéra oblečení, tvůrce časopisu či hudebníka, počítají se ale i jiné kategorie jako třebas dřevořezbář, malíř, zemědělec. Kup si něco přímo od nich. Jednak podpoříš ty nejkvalitnější výrobce scény a jednak se díky tvé podpoře rozroste scéna samotná. Tvůj zájem výrobce jistě potěší. Výzva se objeví na Facebooku – 21. května 2022.

11. Výzva Sexualita – úplně přestaň sledovat pornografii. Dělá z tebe jenom servilního spotřebitele, pasivního konzumenta, ubožáka a korumpuje tvou sexualitu a vede k závislosti a k pomalému vyhasínání tvé vnitřní bestie. Raději se oddej vlastní sexuální fantasii, sexu s přítelkyní, milenkou, manželkou. Výzva se objeví na Facebooku – 4. června 2022.

12. Výzva Pospolitost – podporuj výhradně české, moravské, slezské a slovenské prodejce/firmy/podnikatele a zaměstnance. Je důležité podporovat domácí a lokální výrobu. Pokud se tato solidarita stane ve tvém okolí masovější, bude možné se vymanit z multikulturní společnosti. A postarat se o vše sami. Naším hlavním cílem by mělo být sdružovat schopné, inteligentní a nezávislé lidi a zapojit je do našich projektů. Výzva se objeví na Facebooku – 18. června 2022.

13. Výzva Sebeprezentace – nechej si od přítelkyně, kamaráda či profi fotografa nafotit dobře vypadající fotky buď v historickém prostředí nebo v přírodě. Tyto fotografie prezentuj na sociálních sítích. Je důležité, aby vlastenci měli jinou prezentaci, než jakou o nich poskytují mainstreamová média. Výzva se objeví na Facebooku – 2. července 2022.

14. Výzva Mlčení – nemluv nejsi li tázán, nauč se mlčet tam, kde o tvůj názor nikdo nestojí. Zakus lakonickou mluvu. Výzva se objeví na Facebooku – 16. července 2022.

15. Výzva Ekologie – recykluj, co lze, třiď odpad, kde to lze nakupuj lokální potraviny bez obalu, snaž se o minimální produkci odpadu. Kupuj pokud možno místní potraviny bez obalů, snaž se minimalizovat množství odpadu. Můj kamarád dokonce recykluje starý stavební materiál, železobeton i cihly. Můžeš také uspořádat bazar použitých a nepotřebných věcí nebo tyto věci prodat či rozdat před svým domem, určitě se ještě někomu budou hodit. Výzva se objeví na Facebooku – 30. července 2022.

Pokud výzvu splníš, nezapomeň se něčím odměnit. Nejlépe něčím hodnotným, něčím, po čem už dlouhodobě toužíš. Zasloužíš si to.

Budu rád za případné překlady do cizích jazyků a zveřejnění na domovských stránkách čtenářů.

Ondřej Mann
Ondřej Mann
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
ZÍSKEJTE ODZNAK A PODPOŘTE POLITICKY NEKOREKTNÍ ČLÁNKY!

Nejsme sice velké médium, ale snažíme se dělat kvalitní práci. Chcete nás podpořit? Pro naše pravidelné dárce máme odznaky zdarma! 

ZŮSTAŇME VE SPOJENÍ

Zůstaňme prosím ve spojení pomocí e-mailu. Budeme zasílat zajímavé a užitečné informace.